WRACAMY DO STARYCH OPŁAT REJESTRACYJNYCH!

W odpowiedzi na głos reprezentantów kilku Oddziałów PTS, które zaprotestowały przeciwko podniesieniu opłat za udział w Zjeździe, jak również ze względu na pojawiające się krytyczne komentarze w mediach społecznościowych, Komitet Organizacyjny przygotował propozycję „oszczędnościową”, która pozwala wrócić do pierwotnej wysokości opłat, sprzed gwałtownego skoku cen. W piątek 8 kwietnia Zarząd Główny PTS zapoznał się z tą propozycją i przyjął ją w głosowaniu. Propozycja „oszczędnościowa”, stanowiąca powrót do tradycji Zjazdów skromnych, wiąże się z pewnymi ryzykami i niedogodnościami, z którymi wszyscy będziemy musieli się liczyć. Mamy nadzieję, że spotkają się one z Państwa zrozumieniem.
Wersja „oszczędnościowa”, umożliwiająca powrót do opłat na poziomie sprzed 3 lat (są one wyższe jedynie o 10% od Zjazdu Wrocławskiego), zakłada:

  1. Rezygnację z pobierania opłaty za „Wieczór Społeczny” (wolimy, w aktualnej sytuacji na Ukrainie, tak nazywać tradycyjne spotkanie pierwszego dnia Zjazdu, zamiast poprzednich nazw „bal socjologa” czy „bankiet”). Zależy nam, aby to ważne dla naszego środowiska spotkanie się odbyło, a także, aby wszyscy mogli w nim uczestniczyć. Komitet Organizacyjny zabiega o zwolnienie z opłat za wynajem sali w Pałacu Kultury i Nauki (gdzie planowane jest to wydarzenie) oraz nieustannie poszukuje partnerów gotowych sfinansować koszt poczęstunku. Jeśli jednak nam się nie uda – a w aktualnej sytuacji potencjalni sponsorzy wspierają przede wszystkim Ukrainę – konieczne będzie wypracowanie innego rozwiązania. Będziemy informować o naszych pomysłach na bieżąco.
  2. Proponujemy dwa poziomy opłat do wyboru przez uczestników: pakiet podstawowy oraz rozszerzony. Wersja podstawowa zawiera „suchy lunch” (kanapka, owoc); wersja rozszerzona zawiera pakiet lunchowy (ciepły posiłek w porze lunchu). Przy tak ustalonych opłatach rejestracyjnych niestety nie będzie możliwości uwzględnienia przerw kawowych – już dzisiaj przerwa kawowa na 1 osobę, w najtańszej ofercie wynosi 20 zł (dwie przerwy to 40 zł dziennie na uczestnika), a we wrześniu zapewne cena będzie jeszcze wyższa. Ze swojej strony zapewnimy wodę. Dla osób chętny umożliwiony będzie zakup ciepłych napojów – zorganizowane zostaną stanowiska sprzedaży kawy i herbaty. Będziemy na bieżąco informowali o sytuacji – może uda nam się pozyskać sponsorów lub wygospodarować środki na przynajmniej jedną przerwę kawową dziennie.
  3. Bardzo skromny pakiet powitalny: chętni uczestnicy będą mogli skorzystać z limitowanej liczby notatników i długopisów dostarczonych przez warszawskie ośrodki socjologiczne, jednak nie przewidujemy ich rozdawania wszystkim osobom.

Pomimo licznych ograniczeń finansowych nie rezygnujemy z idei Zjazdu jako „zielonego wydarzenia” ani z otwartego dla publiczności i mediów „społecznego TEDxu” zaplanowanego na ostatni dzień Zjazdu, już po oficjalnym zakończeniu programu. Dodatkowo pierwszego dnia, w ramach Wieczoru Społecznego odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Ukrainy – jako kolejny element budujący społeczną odpowiedzialność naszego środowiska w tracie organizowanego Zjazdu.

Zestawienie opłat

Idąc za głosem części środowiska Rada Programowa po konsultacjach z Komisją Organizacyjną postanowiła wyłączyć wyżywienie tzw. „Pakiet Lunchowy” z podstawowej opłaty zjazdowej. 
Pakiet Lunchowy dostępny będzie dla chętnych jako dodatkowa opcja przy rejestracji w cenie 160zł. Pakiet zawiera ciepły posiłek we wszystkie cztery dni serwowany na miejscu Zjazdu.
 
Jednocześnie informujemy, że osobom, które nie zdecydują się na wykupienie Pakietu Lunchowego organizatorzy nie są w stanie zagwarantować możliwości kupienia ciepłego posiłku na miejscu. Zapraszamy do korzystania z dostępnej oferty okolicznych lokali gastronomicznych.
  opłata wczesna
31.03 – 30.06.2022
opłata późna
od 1.07.2022
Studentki i studenci I, II i III stopnia 220 PLN 270 PLN
Członkinie i członkowie PTS 550 PLN 650 PLN
Osoby niebędące członkami PTS 700 PLN 800 PLN

Koszty manipulacyjne związane z płatnościami ponosi osoba aplikująca.